Światło plus wentylacja – innowacyjne 2 w 1

Wiedza projektowa

Diabeł tkwi w szczegółach – w przypadku projektu wnętrza szczegółami tymi mogą być niezbędne elementy, takie jak włączniki, gniazdka, kratki wentylacyjne czy anemostaty. Kiedy są dobrze dobrane, nie zwracamy na nie uwagi, natomiast jeśli wybierzemy pierwsze lepsze, niepasujące do wnętrza – będą rzucać się w oczy i zepsują cały efekt. Nie traktujmy ich po macoszemu!

W naszych projektach realizowanych dla bardzo wymagających klientów, którzy przeznaczają niemałe budżety, aby ich wnętrza były idealne, zwracamy uwagę na najmniejsze detale. Każdy element wnętrza planujemy z jednakową starannością. Inwestorom proponujemy wypracowane przez nas przez lata, sprawdzone rozwiązania, takie jak szczeliny nawiewów wykute w kamiennych cokołach czy zintegrowane z zabudowami meblowymi czy piękne, minimalistyczne włączniki i gniazdka. Wszelkie czujniki i anemostaty montowane w suficie podwieszanym zawsze malujemy farbą sufitową na ten sam kolor, co cała jego płaszczyzna.

Ostatnio naszą uwagę zwróciło innowacyjne rozwiązanie proponowane przez belgijską markę Prado – producenta wpuszczanych w sufit opraw oświetleniowych, kamer monitoringu domowego, włączników i gniazdek, a także anemostatów – a mianowicie produkt o nazwie Light + ventilation. To montowana w suficie podwieszanym oprawa oświetleniowa zintegrowana z wentylacją, dzięki czemu pełni również funkcję anemostatu. Takie połączenie pozwala uniknąć konieczności instalacji kilku brzydkich elementów na suficie i zastąpić je jednym – lampą, na dodatek ładną, zgodnie z hasłem producenta: „show what you want, hide what you need”. Oprawy oświetleniowe Prado są łatwe w montażu, na stronie producenta można obejrzeć dokładne rysunki i instrukcje, również w formie wideo.

Nie jest to tanie rozwiązanie, ale jeśli macie bardzo wymagających klientów, na pewno będzie to doskonały wybór. Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta.

Materiały wykorzystane w artykule pochodzą ze strony www.prado.eu

Zobacz również: