Drzwi piwotowe – polskie rzemiosło, światowy styl

Wiedza projektowa

Drzwi piwotowe, znane również jako obrotowe, to drzwi, które obracają się wokół swojej pionowej osi. Taka konstrukcja powoduje, że tego rodzaju drzwi mogą być o wiele cięższe i większe od tradycyjnych skrzydeł z zawiasami bocznymi. To z kolei daje niesamowite możliwości w obszarze designu i sprawia, że drzwi piwotowe doskonale wpisują się w bryły eleganckich i nowoczesnych rezydencji.

Drzwi piwotowe, od lat popularne na Zachodzie, cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Pięknych modeli wcale nie musimy szukać u zagranicznych producentów, bowiem na polskim rynku (i nie tylko) od kilkunastu już lat oferuje je firma RK Exclusive Doors z Bielska-Białej, pod marką RK Pivot Doors, którą można opisać w trzech słowach – jakość, styl i niepowtarzalność. Każdy model drzwi RK Pivot Doors powstaje w Polsce, na indywidualne zamówienie klienta, pod okiem inżynierów, projektantów i rzemieślników, przy użyciu świetnej jakości materiałów i innowacyjnej technologii.

Jak działają drzwi piwotowe?

Drzwi piwotowe mają przesuniętą oś obrotu – w tradycyjnych drzwiach pokrywa się ona z jedną z bocznych krawędzi, natomiast w obrotowych znajduje się na płaszczyźnie skrzydła. Zawiasy są umieszczone na górnej i dolnej krawędzi. Ościeżnica oraz konstrukcja drzwi są wykonane ze stali. Zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na wykonanie drzwi o wymiarach nawet 2 x 4 m i wadze sięgającej pół tony, co daje niemal nieograniczone możliwości w kwestii designu – materiałów, wykończenia, elementów dekoracyjnych. W katalogu znajdziemy powierzchnie i dekoracje wykonane z metalu, kamienia, ceramiki czy szkła. W parze z pięknym wzornictwem idzie również niezbędna w przypadku drzwi wejściowych funkcjonalność – mimo gabarytów, drzwi otwierają się lekko, a ich szczelność, izolacja termiczna, odporność na warunki atmosferyczne oraz bezpieczeństwo są potwierdzone licznymi certyfikatami, dostępnymi na stronie producenta.

Drzwi piwotowe – eleganckie wejście

Wejściowe drzwi piwotowe to element, który ma ogromny wpływ zarówno na zewnętrzną bryłę budynku, jak i na jego wnętrze. Nieograniczone możliwości wzornicze sprawiają, że drzwi te mogą być wyraźnym akcentem dekoracyjnym lub niemal „wtopić się” w elewację czy ściany wewnątrz domu. W zależności od materiałów wykończeniowych można je zastosować w minimalistycznej willi, eleganckiej rezydencji czy w prostym, nowoczesnym domu. Jedno jest pewne: nie da się przejść obok nich (i przez nie) obojętnie.

Materiały i informacje pochodzą ze strony RK Pivot Doors.

Zobacz również: